Vid Bysjöns strand

Gemensam projektblogg för Bysjöstrands ekoby

Vinterfilm från Bysjöstrand

Av: Thomas Fröbel
Postat under: Nyheter
12 February, 2020
Välkommen att ta del av vår film från Bysjöstrand! Under höst och vinter har Johannes Graf, Södra Dalarna TV, jobbat med oss för att få till film och bildunderlag på hur det ser ut på vår Bysjöstrand-plats idag. Filmen ger en fantastisk vy över sjösystemet, över platsen Bysjöstrand, den avverkning som skett i vinter samt […]

Välkommen att ta del av vår film från Bysjöstrand!

Under höst och vinter har Johannes Graf, Södra Dalarna TV, jobbat med oss för att få till film och bildunderlag på hur det ser ut på vår Bysjöstrand-plats idag. Filmen ger en fantastisk vy över sjösystemet, över platsen Bysjöstrand, den avverkning som skett i vinter samt placeringen och infarten mot Grangärde.

Tack och sprid gärna till fler – så att fler kan se vår vackra plats.